Externí fixátor na předloktí u kočky

OrdinujemePOZOR ZMĚNA
Vážení klienti, vzhledem k nastalé situaci bychom Vás rádi informovali, že provoz naší kliniky zůstává i nadále NEPŘERUŠENÝ. Na základě stanoviska Komory veterinárních lékařů prosíme jen o dodržování následujících opatření. 1. Zvažte návštěvu kliniky pro ošetření, které není nezbytné – preventivní zákroky, vakcinace, ošetření drápků nebo análních žlázek mohou mnohdy počkat. 2. Pokud vykazujete známky respiračního onemocnění nebo se necítíte dobře, zašlete s vaším mazlíčkem jiný doprovod. Zároveň žádáme, aby s jedním zvířetem přicházel co nejmenší počet lidí. Zvířata klientů, kteří by měli příznaky respiračních onemocnění nejsme povinni ošetřit! 3. Nezdržujte se v čekárně při větším počtu lidí. V tomto případě vyčkejte před klinikou nebo v autě. Dejte nám o sobě vědět telefonicky, vyzvedneme si Vás. Cílem těchto opatření je chránit sebe, ale také Vás klienty, proto prosím buďte ohleduplní a respektujte tyto opatření. Přejeme všem hodně zdraví a pevné nervy a věříme, že se situace brzy uklidní. V případě jakýchkoliv změn Vás budeme neprodleně informovat.

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 18.00
Středa8.00 - 18.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 18.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Chci se
objednat
Akutní
případ

Pacientem byl 2 letý kocourek, který spadl z balkónu ve druhém patře. Majitelka se s ním na naše pracoviště dostavila až druhý den s tím, že kocourek normálně žere, pije, čůrá, ale nepostaví se na přední tlapku. Již při zběžném  klinickém vyšetření bylo zřejmé, že pacient utrpěl poranění končetiny. I při sebenenčí snaze o vyšetření končetiny reagoval bolestivě, proto jsme se s majitelkou domluvili, že ho zklidníme léky a provedeme rentgenologické vyšetření. To  nám následně odhalilo zlomeninu obou předloketních kostí. S majitelkou jsme se domluvili na provedení zákroku, při kterém kost zpevníme a ta bude moci následně srůst.

 

                                        
                         

Loketní kostí je již příčně zavedeno 6 hřebů. Jehla ukazuje místo, kde bude zaveden další kirschnerův drát.

Kontrolní rtg snímek před přiložením pryskyřice.

 

Finální podoba externího fixátoru. Z každé strany předloktí je na dráty upevněn váleček z polyakrylátové pryskyřice, která dodává celé konstrukci pevnost. Pacient již čtvrtý den po operaci  nohu začal zatěžovat.