Mnohočetná fraktura pánve u psa

OrdinujemePOZOR ZMĚNA
Vážení klienti, upozorňujeme na změnu ordinačních hodin ČTVRTEK 19.1. 8.00 - 16.00 PÁTEK 20.1. 8.00 - 15.00 Děkujeme za pochopení.

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 16.00
Středa8.00 - 16.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 16.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Chci se
objednat
Akutní
případ

Jednoho dne v odpoledních hodinách byl na naše pracoviště přivezen pejsek, kříženec vážící 14 kilogramů, který se po autoúraze nebyl schopen postavit na pánevní končetiny. Pacient končetinami hýbal, měl v nich cit, patelární reflex zachován,ale při palpaci pánve reagoval bolestivě. Pacient byl sedován a bylo provedeno rentgenologické vyšetření.

 

Na snímku je patrná pravostranná křížokyčelní luxace, oboustraná zlomenina sedacích kostí za kloubními jamkami, a mnohočetná zlomenina stydkých kostí. S majitelkou jsme se domluvily na operaci, při které zlomeniny zpevníme pomocí implantátů a šroubů.

 

Na snímku je vidět šroub, kterým byla zpevněna křížokyčelní luxace.

Na fotografii je vidět ploténka, která byla umístěna na pravou sedací kost, těsně za kloubní jamku. V levo před ploténkou je patrný sedací nerv, nejsilnější nerv v těle, který inervuje celou pánevní končetinu, a který nesměl být při operaci poškozen.

Pooperační rengenologický snímek.

 

Pacient odpočívá po operaci.

Týden po operaci se již pacient postavil a na vyndání stehů po 14 dnech přišel již po svých. V současné době nemá žádné problémy s pohybem a zvládá i telší tůry.