Kámen v tenkém střevě u psa

OrdinujemePOZOR ZMĚNA
Vážení klienti, rádi bychom Vás upozornili na trvalou změnu ordinačních hodin platnou od 19.9.2022. V úterý a ve středu se ordinační doba zkracuje do 16.00 hod.

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 16.00
Středa8.00 - 16.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 16.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Chci se
objednat
Akutní
případ

Pacientem byla šestiletá fenka labradorského retrívra. V pátek ve večerních hodinách přivedla majitelka fenku k nám na pracoviště a stěžovala si, že již čtvrtý den zvrací, je bez nálady a unavená. Fenku jseme klinicky vyšetřili a odebrali krev pro hematologické a biochemické vyšetření. Tato vyšetření  odhalila, že je fenka dehydratovaná a že v těle probíhá bakteriální infekce, ne však příčinu zvracení. Dalším krokem bylo ultrazvukové vyšetření břicha, které nám již příčinu poodhalilo.

 

 Na obrazovce ultrazvuku je vidět jasná bílá linka, pod kterou je černý stín ( kámen). Po tomto nálezu jsem se ptal majitelky zda si fenká hraje venku s kameny. Ta mi odpověděla že velice ráda a často.  

 

Dále bylo provedeno rengenologické vyšetření břicha. Na snímku je jasně viditelný kámen (bílý útvar trojuhelníkového tvaru). S majitelkou jsme se domluvili na chirurgickém zákroku, při kterém se kámen ze střeva odstraní.

 

 Kámen v tenkém střevě.

 

 Vyjmutý kámen pro protnutí stěny střeva.

 

 

Stěna střevní je sešita a omentalizována.

 

 Fenka strávila ještě dva dny u nás na klinice a poté byla propuštěna do domácí péče.