Kámen v tenkém střevě u psa

OrdinujemePOZOR ZMĚNA
Vážení klienti, vzhledem k nastalé situaci bychom Vás rádi informovali, že provoz naší kliniky zůstává i nadále NEPŘERUŠENÝ. Na základě stanoviska Komory veterinárních lékařů prosíme jen o dodržování následujících opatření. 1. Zvažte návštěvu kliniky pro ošetření, které není nezbytné – preventivní zákroky, vakcinace, ošetření drápků nebo análních žlázek mohou mnohdy počkat. 2. Pokud vykazujete známky respiračního onemocnění nebo se necítíte dobře, zašlete s vaším mazlíčkem jiný doprovod. Zároveň žádáme, aby s jedním zvířetem přicházel co nejmenší počet lidí. Zvířata klientů, kteří by měli příznaky respiračních onemocnění nejsme povinni ošetřit! 3. Nezdržujte se v čekárně při větším počtu lidí. V tomto případě vyčkejte před klinikou nebo v autě. Dejte nám o sobě vědět telefonicky, vyzvedneme si Vás. Cílem těchto opatření je chránit sebe, ale také Vás klienty, proto prosím buďte ohleduplní a respektujte tyto opatření. Přejeme všem hodně zdraví a pevné nervy a věříme, že se situace brzy uklidní. V případě jakýchkoliv změn Vás budeme neprodleně informovat.

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 18.00
Středa8.00 - 18.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 18.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Chci se
objednat
Akutní
případ

Pacientem byla šestiletá fenka labradorského retrívra. V pátek ve večerních hodinách přivedla majitelka fenku k nám na pracoviště a stěžovala si, že již čtvrtý den zvrací, je bez nálady a unavená. Fenku jseme klinicky vyšetřili a odebrali krev pro hematologické a biochemické vyšetření. Tato vyšetření  odhalila, že je fenka dehydratovaná a že v těle probíhá bakteriální infekce, ne však příčinu zvracení. Dalším krokem bylo ultrazvukové vyšetření břicha, které nám již příčinu poodhalilo.

 

 Na obrazovce ultrazvuku je vidět jasná bílá linka, pod kterou je černý stín ( kámen). Po tomto nálezu jsem se ptal majitelky zda si fenká hraje venku s kameny. Ta mi odpověděla že velice ráda a často.  

 

Dále bylo provedeno rengenologické vyšetření břicha. Na snímku je jasně viditelný kámen (bílý útvar trojuhelníkového tvaru). S majitelkou jsme se domluvili na chirurgickém zákroku, při kterém se kámen ze střeva odstraní.

 

 Kámen v tenkém střevě.

 

 Vyjmutý kámen pro protnutí stěny střeva.

 

 

Stěna střevní je sešita a omentalizována.

 

 Fenka strávila ještě dva dny u nás na klinice a poté byla propuštěna do domácí péče.