Mediální luxace čéšky

OrdinujemePOZOR ZMĚNA
Vážení klienti, vzhledem k nastalé situaci bychom Vás rádi informovali, že provoz naší kliniky zůstává i nadále NEPŘERUŠENÝ. Na základě stanoviska Komory veterinárních lékařů prosíme jen o dodržování následujících opatření. 1. Zvažte návštěvu kliniky pro ošetření, které není nezbytné – preventivní zákroky, vakcinace, ošetření drápků nebo análních žlázek mohou mnohdy počkat. 2. Pokud vykazujete známky respiračního onemocnění nebo se necítíte dobře, zašlete s vaším mazlíčkem jiný doprovod. Zároveň žádáme, aby s jedním zvířetem přicházel co nejmenší počet lidí. Zvířata klientů, kteří by měli příznaky respiračních onemocnění nejsme povinni ošetřit! 3. Nezdržujte se v čekárně při větším počtu lidí. V tomto případě vyčkejte před klinikou nebo v autě. Dejte nám o sobě vědět telefonicky, vyzvedneme si Vás. Cílem těchto opatření je chránit sebe, ale také Vás klienty, proto prosím buďte ohleduplní a respektujte tyto opatření. Přejeme všem hodně zdraví a pevné nervy a věříme, že se situace brzy uklidní. V případě jakýchkoliv změn Vás budeme neprodleně informovat.

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 18.00
Středa8.00 - 18.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 18.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Chci se
objednat
Akutní
případ

Pacientem byla roční fenka yorkšírského teriéra, která začala výrazně kulhat na pravou zadní končetinu. Kulhání se stupňovalo a když byla předvedena na naše pracoviště, tak skákala téměř pořád po třech a pravou zadní končetinu vůbec nezatěžovala. Fenka byla vyšetřena a byla stanovena pracovní diagnóza mediální luxace čéšky. Pacientka byla sedována a bylo provedeno rengenologické vyšetření pro vyloučení současně probíhajícího onemocnění kyčlí ( Aseptická nekróza hlavice stehenní kosti). Rengenový snímek neodhalil žádné patologie na kyčelních kloubech a proto jsem se s majitelem dohodl  na  operaci, při které prohloubíme kladku stehenní kosti, přesuneme tuberositas tibie a zmenšíme kloubní pouzdro. To vše povede k tomu, že čéška již nebude z kladky stehenní kosti vyskakovat a pacientka přestane kulhat.


Na fotografii je již kladka stehenní kosti prohloubena a tuberositas tibie je přesunuta mírně laterálně. V pozici je fixována jedním kirschnerovým drátem.

Na snímku je patrné mírné vyosení tuberositas tibie.

Pacient bezprostředně po operaci.

 

     

Pooperační rengenologické snímky. Při kontrole 14 dní po zákroku pacientka jen lehce kulhala. Při kontrole za dalších 14 dní již pacientka nekulhala a radostně běhala po ordinaci.