Cestování se zvířaty

Ordinujeme

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 16.00
Středa8.00 - 16.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 16.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Případy z praxe
Akutní
případ

Cestování se psy, kočkami a fretkami po Evropě

Stejně jako občané České republiky, mohou se volně po evropské unii pohybovat i jejich domácí mazlíčci. Majitel však musí splnit několik podmínek před tím, než se svým zvířetem vycestuje za hranice.  

 

1. Identifikace zvířete 

Označení zvířete mikročipem. Označení mikročipem provádí soukromý veterinární lékař. K označení je možné použít pouze mikročipy splňující ISO normy pro mikročipy a čtecí zařízení - ISO 11784 a ISO 11785.

             

Na obrázcích je aplikátor čipu, čtecí zařízení a aplikace mikočipu veterinářem.

Aplikátor pracuje na principu duté jehly v které je umístěn vlastní mikročip. Čip se umísťuje pod kůži do levé předlopatkové oblasti.

Čipování nepředstavuje pro zvíře bolestivý ani stresující zákrok. Zvíře označené mikročipem je možné zaregistrovat na různých registračních portálech, například www.backhome.cz, www.identifikace.cz, nebo www.narodniregistr.cz.  

V případě ztráty zvířete může nálezce podle čipu získat informace o majiteli a zvířátko vrátit.

 

 

2. Pas zvířete v zájmovém chovu

Je jednotný doklad platný ve všech členských státech Evropské unie. Každý pas je označen kódem země (pro Českou republiku písmena CZ) a pořadovým číslem, přiděleným Státní veterinární správou ČR. Chovatel pas získá u schváleného soukromého veterinárního lékaře.

 

               

 


3. Očkování proti vzteklině

Zvířata musí být očkována od 3 měsíců stáří. Toto očkování provádí soukromý veterinární lékař v souladu s vakcinačním schématem dané očkovací látky.

 

4. Ošetření proti echinokokóze a ošetření proti klíšťatům

Pouze do některých zemí - členské státy mohou stanovit další požadavky pro vstup zvířat v zájmovém chovu na svoje území, např. ošetření proti ekto- a endoparazitům. Ošetření musí být provedeno a potvrzeno soukromým veterinárním lékařem. V pasu musí být zaznamenáno datum a hodina ošetření, název přípravku a výrobce. Ošetření musí být provedeno 24-48 hodin před vstupem do země.

Členské státy mohou povolit cestování s mláďaty mladšími 3 měsíců, která nejsou očkována proti vzteklině, pokud jsou provázena pasem a od narození pobývala v tomtéž místě aniž by přišla do styku s volně žijícími zvířaty, nebo jsou provázena matkou, na které jsou závislá.

 

Stejné podmínky platí pro cestování, zpětný návrat a dovoz zvířat z těchto evropských států, které nejsou členy EU:

 

     Andorra

     Island

     Lichtenštejnsko 

     Monako

     Norsko

     San Marino

     Švýcarsko

     Vatikán   

 

Členské státy, které nedovolující přemístění mláďat mladších 3 měsíců na své území:

     Finsko

     Itálie

Kontaktní formulář

V případě jakýchkoliv dotazů nás můžete kontaktovat přes tento formulář.

*
*
*