Endoskopické odstranění kosti z jícnu

OrdinujemePOZOR ZMĚNA
Vážení klienti, vzhledem k nastalé situaci bychom Vás rádi informovali, že provoz naší kliniky zůstává i nadále NEPŘERUŠENÝ. Na základě stanoviska Komory veterinárních lékařů prosíme jen o dodržování následujících opatření. 1. Zvažte návštěvu kliniky pro ošetření, které není nezbytné – preventivní zákroky, vakcinace, ošetření drápků nebo análních žlázek mohou mnohdy počkat. 2. Pokud vykazujete známky respiračního onemocnění nebo se necítíte dobře, zašlete s vaším mazlíčkem jiný doprovod. Zároveň žádáme, aby s jedním zvířetem přicházel co nejmenší počet lidí. Zvířata klientů, kteří by měli příznaky respiračních onemocnění nejsme povinni ošetřit! 3. Nezdržujte se v čekárně při větším počtu lidí. V tomto případě vyčkejte před klinikou nebo v autě. Dejte nám o sobě vědět telefonicky, vyzvedneme si Vás. Cílem těchto opatření je chránit sebe, ale také Vás klienty, proto prosím buďte ohleduplní a respektujte tyto opatření. Přejeme všem hodně zdraví a pevné nervy a věříme, že se situace brzy uklidní. V případě jakýchkoliv změn Vás budeme neprodleně informovat.

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 18.00
Středa8.00 - 18.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 18.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Chci se
objednat
Akutní
případ

Pacientem byl pes, plemene jack russel teriér, který byl na naši kliniku referován s podezřením na zaseknutou kost v jícnu. Dle majitelky dala psovi před dvěma dny kosti a od té doby je bez nálady, nežere a nepije. Domluvili jsme se na rentgenologickém vyšetření, které by přítomnost kosti v jícnu potvrdilo.

 


 Na rengenologickém snímku je cizí předmět ( kost) označena šipkou. Pacient byl sedován, zaintubován a připojen k inhalační anestezii, ve které zákrok probíhal.

 

Po zavedení endoskolu jsme po chvíli objevili kost, která byla zapíchnuta do stěny jícnu. Černá šipka na obrazovce na ni ukazuje. Kost byla následně pomocí dlouhých kleštiček odstraněna.

 

Pacient je již po zákroku. Na gázovém čtverci je odstraněná kost.