Odstranění nádoru s částí horní čelisti

OrdinujemePOZOR ZMĚNA
Vážení klienti, vzhledem k nastalé situaci bychom Vás rádi informovali, že provoz naší kliniky zůstává i nadále NEPŘERUŠENÝ. Na základě stanoviska Komory veterinárních lékařů prosíme jen o dodržování následujících opatření. 1. Zvažte návštěvu kliniky pro ošetření, které není nezbytné – preventivní zákroky, vakcinace, ošetření drápků nebo análních žlázek mohou mnohdy počkat. 2. Pokud vykazujete známky respiračního onemocnění nebo se necítíte dobře, zašlete s vaším mazlíčkem jiný doprovod. Zároveň žádáme, aby s jedním zvířetem přicházel co nejmenší počet lidí. Zvířata klientů, kteří by měli příznaky respiračních onemocnění nejsme povinni ošetřit! 3. Nezdržujte se v čekárně při větším počtu lidí. V tomto případě vyčkejte před klinikou nebo v autě. Dejte nám o sobě vědět telefonicky, vyzvedneme si Vás. Cílem těchto opatření je chránit sebe, ale také Vás klienty, proto prosím buďte ohleduplní a respektujte tyto opatření. Přejeme všem hodně zdraví a pevné nervy a věříme, že se situace brzy uklidní. V případě jakýchkoliv změn Vás budeme neprodleně informovat.

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 18.00
Středa8.00 - 18.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 18.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Chci se
objednat
Akutní
případ

 

Pacient č.1:

Pacientem byl 10 letý pes, samec, kříženec u kterého si majitelka stěžovala na útvar, který pejskovi poslední dobou roste v tlamě. Po klinickém vyšetření pacienta jsem se s majitelkou domluvil na zákroku, při kterém odstraníme část horní čelisti i s nádorem.

 

Na rengenovém snímku je viditelný novotvar, který nenarušuje kost horní čelisti. Prorůstá však do dutiny nosní.

 

 Novotvar se nachází v rozsahu tří řezáků, špišáku a prvního premoláru.

 Na snímku je již novotvar odstraněn i s částí horní čelisti.

 

 Pacient je již po zákroku. Rána je jiš sešita.

 

 Pacient 3 týdny po zákroku. Rána je již plně vyhojená a pacient nemá žádné zdravotní problémy.

Pacient č.2:

Druhým pacientem byla 11 letá fenka anglického kokršpaněla, které v rozsahu všech šesti horníchřezáků rostl novotvat. S majitelem bylo domluveno jeho odstranění.

 

Na rentgenologickém snimku je patrné rozrušení kostěného podkladu v rozsahu řezáků.

 Stav po operaci, kdy bla přední část horní čelisti odstraněna i se zuby.

Stav 14 dní po operaci, rána je již vyhojená.