Zlomeniny spodní čelisti - pes, kočka

OrdinujemePOZOR ZMĚNA
Vážení klienti, vzhledem k nastalé situaci bychom Vás rádi informovali, že provoz naší kliniky zůstává i nadále NEPŘERUŠENÝ. Na základě stanoviska Komory veterinárních lékařů prosíme jen o dodržování následujících opatření. 1. Zvažte návštěvu kliniky pro ošetření, které není nezbytné – preventivní zákroky, vakcinace, ošetření drápků nebo análních žlázek mohou mnohdy počkat. 2. Pokud vykazujete známky respiračního onemocnění nebo se necítíte dobře, zašlete s vaším mazlíčkem jiný doprovod. Zároveň žádáme, aby s jedním zvířetem přicházel co nejmenší počet lidí. Zvířata klientů, kteří by měli příznaky respiračních onemocnění nejsme povinni ošetřit! 3. Nezdržujte se v čekárně při větším počtu lidí. V tomto případě vyčkejte před klinikou nebo v autě. Dejte nám o sobě vědět telefonicky, vyzvedneme si Vás. Cílem těchto opatření je chránit sebe, ale také Vás klienty, proto prosím buďte ohleduplní a respektujte tyto opatření. Přejeme všem hodně zdraví a pevné nervy a věříme, že se situace brzy uklidní. V případě jakýchkoliv změn Vás budeme neprodleně informovat.

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 18.00
Středa8.00 - 18.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 18.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Chci se
objednat
Akutní
případ

Prvním pacientem tohoto případu je čivavka, která měla autoúraz, z kterého si odnesla zlomeninu levé spodní čelisti. Pacient byl důkladně klinicky vyšetřen a po zhodnocení celkového zdravotního stavu byl sedován a následně chirurgicky ošetřen.

Na snímku červená šipka ukazuje na otevřenou zlomeninu spodní čelisti. Po zhodnocen stavu jsme se rozhodli, že čelist ošetříme smyčkamy z osteosyntetického drátu.

Na snímku je již zlomenina pevně fixována a obě lomné plochy přiléhají persně k sebe. U pacienta byly poté smyčky po dvou měsících odstraněny a čelist byla pevně srostlá. Během doby léčení přítomnost drátů v tlamě nedělala pacientovi žádný problém a velice dobře je snášel.

 

 

Druhým pacientem je kočka plemene britská krátkosrstá, která spadla z balkónu a utrpěla zlomeninu spodní čelisti. Zlomenina byla ošetřena také pomocí osteosyntetického drátu, Na snímku červená šipka ukazuje na zlomeninu spodní čelisti.

Na snímku je již fraktura zpevněna pomocí drátu.