Čáp Jindřich - zranění zobáku

OrdinujemePOZOR ZMĚNA
Vážení klienti, vzhledem k nastalé situaci bychom Vás rádi informovali, že provoz naší kliniky zůstává i nadále NEPŘERUŠENÝ. Na základě stanoviska Komory veterinárních lékařů prosíme jen o dodržování následujících opatření. 1. Zvažte návštěvu kliniky pro ošetření, které není nezbytné – preventivní zákroky, vakcinace, ošetření drápků nebo análních žlázek mohou mnohdy počkat. 2. Pokud vykazujete známky respiračního onemocnění nebo se necítíte dobře, zašlete s vaším mazlíčkem jiný doprovod. Zároveň žádáme, aby s jedním zvířetem přicházel co nejmenší počet lidí. Zvířata klientů, kteří by měli příznaky respiračních onemocnění nejsme povinni ošetřit! 3. Nezdržujte se v čekárně při větším počtu lidí. V tomto případě vyčkejte před klinikou nebo v autě. Dejte nám o sobě vědět telefonicky, vyzvedneme si Vás. Cílem těchto opatření je chránit sebe, ale také Vás klienty, proto prosím buďte ohleduplní a respektujte tyto opatření. Přejeme všem hodně zdraví a pevné nervy a věříme, že se situace brzy uklidní. V případě jakýchkoliv změn Vás budeme neprodleně informovat.

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 18.00
Středa8.00 - 18.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 18.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Chci se
objednat
Akutní
případ

Jednoho dne k nám do ordinace byl přivezen čáp jménem Jindřich. Jedná se o čápa, který byl odchován od kuřátka v záchranné stanici, kde již 12 let žije se svou partnerkou a dokonce každý rok vyvádí mláďata. Úraz se stal Jindřichovi právě v období toku a při stavbě hnízda si poranil zobák.

Jindřich při vážení.

 

Jindřich je uveden do celkové inhalační anestezie a až poté můžeme přistoupit o ošetření zobáku. Detail poranění - spodní část zobáku je po celé své délce rozlomena na dvě části.

Detail zobáku po ošetření - obě poloviny byly k sobě pomocí osteosyntetického drátu přitaženy. Obě poloviny k sobě pravděpodobně nesrostou, ale drát by měl obě poloviny u sebe pevně držet.

Jindřich je již probraný a připravený na zpáteční cestu do záchranné stanice Zelené Vendolí.