Amputace křídla u výra velkého

OrdinujemePOZOR ZMĚNA
Vážení klienti, vzhledem k nastalé situaci bychom Vás rádi informovali, že provoz naší kliniky zůstává i nadále NEPŘERUŠENÝ. Na základě stanoviska Komory veterinárních lékařů prosíme jen o dodržování následujících opatření. 1. Zvažte návštěvu kliniky pro ošetření, které není nezbytné – preventivní zákroky, vakcinace, ošetření drápků nebo análních žlázek mohou mnohdy počkat. 2. Pokud vykazujete známky respiračního onemocnění nebo se necítíte dobře, zašlete s vaším mazlíčkem jiný doprovod. Zároveň žádáme, aby s jedním zvířetem přicházel co nejmenší počet lidí. Zvířata klientů, kteří by měli příznaky respiračních onemocnění nejsme povinni ošetřit! 3. Nezdržujte se v čekárně při větším počtu lidí. V tomto případě vyčkejte před klinikou nebo v autě. Dejte nám o sobě vědět telefonicky, vyzvedneme si Vás. Cílem těchto opatření je chránit sebe, ale také Vás klienty, proto prosím buďte ohleduplní a respektujte tyto opatření. Přejeme všem hodně zdraví a pevné nervy a věříme, že se situace brzy uklidní. V případě jakýchkoliv změn Vás budeme neprodleně informovat.

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 18.00
Středa8.00 - 18.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 18.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Chci se
objednat
Akutní
případ

Pacientem byl výr velký, který k nám byl přivezen ze záchranné stanice Zelené Vendolí. Výr byl nalezen v přírodě s poraněným křídlem. Když byl donesen k nám, bylo zranění křídla velmi vážné a amputace byla nevyhnutelná.

Detail zraněného křídla - zranění je již staré, zhnisané a jsou již přítomny larvy much.

Výr je po předchozí injekční premedikaci uváděn do inhalační anestezie  směsí kyslíku a isofluranu. Museli jsme pro potřeby této operace vyrobit seciální inhalační komoru z plastového krytu na lampu.

Operace byla zahájena přístupem k pažní kosti, kde bude křídlo odděleno.

Kost je již přezínuta za pomoci oscilační pilky. Svaly budou použity na zakrytí kostního pahýlu.

Stav po operaci - rána je již sešita a pacient se již probouzí po operaci. Výr už nebude nikdy létat, ale bude žít a v záchranné stanici, kde bude o něj dobře postaráno.