Přetržený přední křížový vaz - TTA rapid

OrdinujemePOZOR ZMĚNA
Vážení klienti, vzhledem k nastalé situaci bychom Vás rádi informovali, že provoz naší kliniky zůstává i nadále NEPŘERUŠENÝ. Na základě stanoviska Komory veterinárních lékařů prosíme jen o dodržování následujících opatření. 1. Zvažte návštěvu kliniky pro ošetření, které není nezbytné – preventivní zákroky, vakcinace, ošetření drápků nebo análních žlázek mohou mnohdy počkat. 2. Pokud vykazujete známky respiračního onemocnění nebo se necítíte dobře, zašlete s vaším mazlíčkem jiný doprovod. Zároveň žádáme, aby s jedním zvířetem přicházel co nejmenší počet lidí. Zvířata klientů, kteří by měli příznaky respiračních onemocnění nejsme povinni ošetřit! 3. Nezdržujte se v čekárně při větším počtu lidí. V tomto případě vyčkejte před klinikou nebo v autě. Dejte nám o sobě vědět telefonicky, vyzvedneme si Vás. Cílem těchto opatření je chránit sebe, ale také Vás klienty, proto prosím buďte ohleduplní a respektujte tyto opatření. Přejeme všem hodně zdraví a pevné nervy a věříme, že se situace brzy uklidní. V případě jakýchkoliv změn Vás budeme neprodleně informovat.

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 18.00
Středa8.00 - 18.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 18.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Chci se
objednat
Akutní
případ

TTA rapid : 

Jedná se o moderní techniku, při které se do holení kosti vkládá titanový implantát, který upraví anatomické poměry v koleni a tím zajistí stabilitu poraněného kolenního kloubu. Tato metoda má prokazatelně lepší výsledky a kratší dobu rekonvalescence než nahrazení poraněného vazu extrakapsulární fixací.

Na prvním RTG snímku je vidět poraněný kolenní kloub, tento snímek bude sloužit pro výpočet velikosti implantátu.

Díky implantátu, který je na snímku již usazen do holenní kosti, dojde k většímu tahu na patelární vaz a tím dojde k vyrušení předozadní instability, která vznikne následkem poranění křížového vazu.

Pooperační RTG snímek - usazení implantátu.

Poslední snímek je pořízen 2 měsíce po operaci, je na něm vidět , že prostor kolem implantátu je vyplněn nově vytvořenou kostí a holení kost je již plně zhojena. Vsoučasné době je pacient bez kulhání a může sportovat bez omezení.