Zlomenina v loketním kloubu u štěněte

OrdinujemePOZOR ZMĚNA
Vážení klienti, vzhledem k nastalé situaci bychom Vás rádi informovali, že provoz naší kliniky zůstává i nadále NEPŘERUŠENÝ. Na základě stanoviska Komory veterinárních lékařů prosíme jen o dodržování následujících opatření. 1. Zvažte návštěvu kliniky pro ošetření, které není nezbytné – preventivní zákroky, vakcinace, ošetření drápků nebo análních žlázek mohou mnohdy počkat. 2. Pokud vykazujete známky respiračního onemocnění nebo se necítíte dobře, zašlete s vaším mazlíčkem jiný doprovod. Zároveň žádáme, aby s jedním zvířetem přicházel co nejmenší počet lidí. Zvířata klientů, kteří by měli příznaky respiračních onemocnění nejsme povinni ošetřit! 3. Nezdržujte se v čekárně při větším počtu lidí. V tomto případě vyčkejte před klinikou nebo v autě. Dejte nám o sobě vědět telefonicky, vyzvedneme si Vás. Cílem těchto opatření je chránit sebe, ale také Vás klienty, proto prosím buďte ohleduplní a respektujte tyto opatření. Přejeme všem hodně zdraví a pevné nervy a věříme, že se situace brzy uklidní. V případě jakýchkoliv změn Vás budeme neprodleně informovat.

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 18.00
Středa8.00 - 18.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 18.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Chci se
objednat
Akutní
případ

Zlomenina laterálního epikondylu pažní kosti

Pacientem by 4 měsíční štěně německého ovčáka, které po skoku z gauče přestalo došlapovat na přední končetinu. Rentgenové snímky odhalily zlomeninu v loketním kloubu. 

Boční snímek

Předozadní snímek

Ke stabilizaci zlomeniny byly použity čtyři kirschnerovy hřeby, které odlomenou část pažní kosti udrží ve správné poloze než dojde k opětovnému zhojení.

Pacientovi byla dále vyrobena fixace , která mu umožňovala drobný pohyb v lokti, ale zabraňovala mu na končetinu došlapovat. Tu měl 14 dní, poté mu byla každý den na pár minut sundána a po 4 týdech již plně končetinu zatěžoval a řádil jako normální zdravé štěně.