Avulze tuberositas tibie u štěněte

OrdinujemePOZOR ZMĚNA
Vážení klienti, vzhledem k nastalé situaci bychom Vás rádi informovali, že provoz naší kliniky zůstává i nadále NEPŘERUŠENÝ. Na základě stanoviska Komory veterinárních lékařů prosíme jen o dodržování následujících opatření. 1. Zvažte návštěvu kliniky pro ošetření, které není nezbytné – preventivní zákroky, vakcinace, ošetření drápků nebo análních žlázek mohou mnohdy počkat. 2. Pokud vykazujete známky respiračního onemocnění nebo se necítíte dobře, zašlete s vaším mazlíčkem jiný doprovod. Zároveň žádáme, aby s jedním zvířetem přicházel co nejmenší počet lidí. Zvířata klientů, kteří by měli příznaky respiračních onemocnění nejsme povinni ošetřit! 3. Nezdržujte se v čekárně při větším počtu lidí. V tomto případě vyčkejte před klinikou nebo v autě. Dejte nám o sobě vědět telefonicky, vyzvedneme si Vás. Cílem těchto opatření je chránit sebe, ale také Vás klienty, proto prosím buďte ohleduplní a respektujte tyto opatření. Přejeme všem hodně zdraví a pevné nervy a věříme, že se situace brzy uklidní. V případě jakýchkoliv změn Vás budeme neprodleně informovat.

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 18.00
Středa8.00 - 18.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 18.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Chci se
objednat
Akutní
případ

Avulze tuberositas tibie u štěněte

 

Tuberositas tibie má vlastní osifikační centrum, které se uzavírá v 8 měsíci. Růstová zóna není příliš pevná a pokud dojde k nadměrnému tahu čtyřhlavého stehenního svalu,  např. při skoku z výšky, může dojíd k jejímu odtržení od holení kosti. To se přesně stalo tomuto pacientovi, kterým byl 4 měsíční jack rusell teriér.

Na rentgenologickém snímku je jasně vidět jak je tuberositas tíbie odtržena od holení kosti.

Pro upevnění tub. tíbie ve správné poloze bylo použito dvou kirschnerových hřebů, ty je možné ještě zajistit tahovou cerkláží (ta u tohoto pacienta nebyla použita z důvodu jeho mladého věku - mohla by při růstu holení kosti způsobit distální posun tuberosity tíbie).

Pacient již několik dní po operaci končetinu plně zatěžoval a kulhání úpně vymizelo po 14 dnech. V současné době se naplno raduje z pohybu.