Diagnostické přístroje

Pomocí moderních diagnostických přístrojů dokážeme určit efektivně zdroj problémů a navrhnout tak optimální řešení pro daný případ.

Ordinujeme

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 16.00
Středa8.00 - 16.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 16.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Případy z praxe
Akutní
případ

Hematologický analyzátor VetScan HM5

Slouží k okamžitému vyšetření krevního obrazu pacientů. Přístroj nám pomáhá během několika minut stanovit počty červených a bílých krvinek, počty krevních destiček, diferenciální rozpočet bílých krvinek. Stavy jako jsou zvracení, zvýšené močení nebo žízeň můžou být známkou závažného stavu. Z výsledků je možné odhalit infekční nemoci, alergie, nádorové onemocnění a další, které souvisí se změnami krevního obrazu. Vyšetření je možné provést i v rámci preventivní prohlídky nebo jako součást předoperační přípravy.

Biochemický analyzátor krve Fujifilm Dri-chem 4000i

Velmi přesný plnoautomatický biochemický analyzátor krve umožňující měření 20 různých parametrů s výsledky do několika málo minut. Vyšetřením krve získáme včas důležité informace o zdravotním stavu zvířete a to jak u pacientů v akutních stavech (např. ke zjištění hypo/hyperglykémie, akutního selháni jater a ledvin při otravách nebo akutní pankreatitidy), tak u pacientů chystajících se na operaci (zejména starších, k posouzení funkčnosti jater a ledvin před anestezií). Vyšetření krve je možné provést také v rámci preventivní prohlídky. Měřené parametry - močovina, kreatinín, jaterní enzymy, amoniak, glukóza, cholesterol, triacylglyceridy, veterinární amyláza a lipáza, albumin, celková bílkovina, bilirubín, ionty (sodík, draslík, hořčík, chloridy, vápník, fosfor) atd.

Krevní analyzátor Fujifilm Immuno AU10

Analyzátor je schopen přesně a správně vyhodnotit koncentraci hormonů štítné žlázy (T4, TSH),  hormonu nadledvinek (kortizolu), žlučových kyselin a progesteronu ve zvířecí krvi. Analyzátor vyniká vysokou spolehlivostí, excelentní přesností a správností měření. Při stanovení hladiny hormonů štítné žlázy a nadledvinek můžeme diagnostikovat zvýšenou nebo sníženou funkci těchto orgánů. Stanovením žlučových kyselin zjišťujeme cévní anomálie a hodnoty progesteronu v krvi nám umožňují zjistit optimální dobu krytí u fen.

Rentgen Gierth HF 80Plus

Vysokofrekvenční rentgenový přístroj s minimálním vyzařováním potenciálně škodlivého elektromagnetického záření.

Rentgenologické vyšetření

RTG vyšetření patří k základním vyšetřovacím metodám. Provádí se buď klasicky (tzv. nativní snímek) nebo s kontrastní látkou. Klasickým RTG vyšetřením se zobrazují požadované oblasti, bez předchozí přípravy pacienta. Na výsledném snímku jsou zobrazeny černobíle. Tuto metodu používáme například při diagnostice zlomenin po úrazech, dysplazie loketních a kyčelních kloubů, nádorů kostí, vývojových vad pohybového aparátu, nádorů nebo zánětů plic, nebo při zjišťování močových kamenů či cizího tělesa v trávicím traktu. Vyšetření s kontrastem slouží ke zviditelnění struktur, které by se na klasickém snímku nezobrazily. Používáme ji k zobrazení dutých orgánů (zažívací trakt, močový systém) nebo k vyšetření míchy (myelografie). Kontrastní látkou může být roztok barya, který se užívá většinou při vyšetření zažívacího traktu.Vodou ředitelná jódová kontrastní látka se používá při vyšetření močových cest, močového měchýře. Kontrastní látku je možno vpravit do těla několika způsoby. Zvíře ji může spolknout (podává se většinou injekční stříkačkou přímo do tlamy ve formě roztoku nebo kaše) nebo se aplikuje injekčně do žíly či orgánu, který chceme zobrazit (např. do močového měchýře). Na naší klinice provádíme také myelografické zobrazení páteřního kanálu, kterým se zjišťuje komprese (utlačení) míchy např. při vyhřezlé plotýnce, nádorech, úrazech atd.

Ultrazvukový přístroj SonoScape S22

Ultrazvukový přístroj s vysokou rozlišovací schopností a s možností zobrazovat struktury uložené různě hluboko v závislosti na frekvenci použité sondy. Ultrazvuk je propojený s počítačem a snímky lze ukládat na disk ve formě obrázků nebo videosekvencí.

Ultrasonografické vyšetření

Ultrasonografie využíváme především k vyšetření srdce a dutiny břišní. Echokardiografie (ECHO) je ultrazvukové vyšetření srdce. Umožňuje zjistit velikost srdce a srdečních dutin, posoudit srdeční funkci, pohyblivost chlopní, komor apod. Díky ECHO se diagnostikují například chlopenní vady nebo hypertrofie srdce (ztluštění svaloviny). V gynekologii používáme SONO nejčastěji k určení březosti nebo k odhalení zánětu dělohy (pyometry) u samic. Dále je možné vyšetřit ledviny a močový měchýř (kameny, zánět, nádory), trávicí trakt (játra a slezinu) nebo diagnostikovat ascites (tekutinu v dutině břišní).

Endoskopická sestava Karl Storz a gastroskop Olympus

Endoskopie je vyšetřovací metoda tělních dutin a dutých orgánů. Kromě pohledu do dutiny nám umožňuje také odběr vzorků (biopsie) k dalšímu vyšetření. Do těchto dutin se endoskop zavádí přirozenými otvory (např. ústy, nosem, konečníkem, močovou trubicí) či otvory uměle pro tento účel vytvořenými (u laparoskopie). Na našem pracovišti máme k dispozici endoskopickou sestavu Krl Storz a jsme schopni provést vyštření dutiny nosní, ústní, průdušnice, jícnu a dutiny břišní. Zákroky se provádí v celkové inhalační anestezii. Endoskopicky můžeme odhalit např. zdroj potenciálního krvácení, cizí tělesa, nádory, záněty a pod.

Mikroskop Amscope T490B

Trinokulární laboratorní mikroskop s vysokou světelností a zvětšením 40 až 2000x. Mikroskopické vyšetření umožňuje vyšetřit kožní seškraby (parazitická onemocnění), ušní výtěr (ušní svrab), poševní stěr (určení fáze cyklu), cytologie bioptátu (u nádorů), cytologie punktátu (vyšetření odebrané tekutiny), močový sediment (zánět, nádor, močové kameny, krystaly) nebo krevní nátěr (leukémie, záněty).

Oftalmoskop

Oftalmoskop, neboli oční zrcátko, je pomůcka, jejíž pomocí pozorujeme oční pupilou oční pozadí.

Otoskop

Pomocí otoskopie vyšetřujeme zevní část ucha a bubínek. Otoskop nebo-li ušní zrcátko je jednoduchý kovový nástroj, jehož jeden konec je směrem k lékaři trychtýřovitě rozšířen a druhý směrem do pacientova ucha pokračuje jako kovová trubička. Díky otoskopu a zdroji světla si můžeme prostory ucha důkladně prohlédnout. Zjišťujeme především přítomnost zánětu, cizícho telěsa, novotvarů nebo porušení ušního bubínku.

Stetoskop Littman Master Classic II

Jednoduchý přistroj základního vybavení se používá nejčastěji k vyšetření srdce (šelesty, tlukot srdce), plic (dýchání) nebo při sledovaní střevních pohybů. Je možné ho použít taky k poslechu ozev plodů u březích samic.

Glukometr SD Check Gold

Nezbytný přistroj pro stanovování hladiny glukózy v krvi a včasné odhalení počínající cukrovky nebo nebezpečné hypo či hyperglykémie.

Refraktometr

Stanovujeme ním hustotu moči pro posouzení koncentrační schopnosti ledvin.

Odstředivka

Přístroj nazýván také centrifuga slouží k oddělení jednotlivých frakcí krve (sérum, plazma) a močového sedimentu ze vzorku moče k dalšímu vyšetření.

Digitální váha TCS 150K50XL

Umožňuje stanovení hmostnosti zvířete až do 150 kg s přesností na 50g. Vaše zvířátko se k nám můžete přijít kdykoliv bezplatně zvážit.

Čtečka mikročipů

Toto zařízení slouží k zjištění číselné řady zakodované v podkožním implantátu. Splňuje požadavky pro idenifikaci zvířat v EU (normu ISO 11784 a ISO 11785).

Fotogalerie

Diagnostické přístroje
Diagnostické přístroje
Diagnostické přístroje
Diagnostické přístroje
Diagnostické přístroje

Kontaktní formulář

V případě jakýchkoliv dotazů nás můžete kontaktovat přes tento formulář.

*
*
*