Operační sál

V našem operačním sále najdete veškeré potřebné vybavení. Díky modernímu vybavení poskytujeme vždy maximální možnou péči vašim domácím zvířatům.

Ordinujeme

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 16.00
Středa8.00 - 16.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 16.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Případy z praxe
Akutní
případ

Přístroj pro inhalační anestezii Draeger Primus

Inhalační anestezie má oproti klasické - injekční - několik výhod. Především je pro pacienty šetrnější a je obecně považována za nejbezpečnější anestezii, která je vhodná hlavně pro starší zvířata, kardiaky, diabetiky, pacienty se zhoršenou funkci ledvin a jater a taky pro dlouhotrvající chirurgické zákroky (např. ortopedické). Pacient je napojen na přístroj pomocí endotracheální kanyly a dýchá směs plynů – kyslíku, vzduchu a isofluranu. Narkózu je možné v průběhu operace regulovat podle potřeby a po odpojení pacienta od přístroje se vědomí rychle navrací a pacient se probouzí. Pacient je během operace připojen k monitoringu životních funkcí, takže případné komplikace je možné řešit téměř okamžitě. 

Plicní ventilátor

Podaná anestetika v některých případech můžou vyvolat útlum dechu, a tak nedochází spontáním dýcháním k dostatečné výměně plinů v plicích. Plicní ventilátor nám umožňuje během chirurgického zákroku "dýchat" za pacienta a tím bezpečně provést celý chirurgický zákrok. Také při provádění hrudních operací se bez tohoto přístroje neobejdeme.

Monitoring životních funkcí

Monitoring životních funkcí nám zobrazuje během chirurgického zákroku hodnoty nasycení krve kyslíkem, množství vydechovaného oxidu uhličitého, počet srdečních úderů s křivkou EKG, počet dechů a teplotu pacienta. Znalost těchto údajů nám umožňuje bezpečnější vedení anestezie.

Endoskopická sestava Karl Storz a gastroskop Olympus

Endoskopie je vyšetřovací metoda tělních dutin a dutých orgánů. Kromě pohledu do dutiny nám umožňuje také odběr vzorků (biopsie) k dalšímu vyšetření. Do těchto dutin se endoskop zavádí přirozenými otvory (např. ústy, nosem, konečníkem, močovou trubicí) či otvory uměle pro tento účel vytvořenými (u laparoskopie). Na našem pracovišti máme k dispozici endoskopickou sestavu Krl Storz a jsme schopni provést vyštření dutiny nosní, ústní, průdušnice, jícnu a dutiny břišní. Zákroky se provádí v celkové inhalační anestezii. Endoskopicky můžeme odhalit např. zdroj potenciálního krvácení, cizí tělesa, nádory, záněty a pod.

Harmonický skalpel 

Harmonický skalpel je unikátní operační technologií určenou pro řez tkání a stavění krvácení, která je jemnější, šetrnější a bezpečnější než ostatní běžně používané metody. Tato technologie umožňuje koagulaci a disekci měkkých tkání a cév silných až 7 mm, v operačním čase do dvou sekund. Tepelné poškození okolní tkáně je na rozdíl od klasické metody elektrokoagulace minimální. Je nezbytný pro provádění laparoskopických operací.

Elektrokauter 

Elektrokauter je zařízení, které pomocí elektrického proudu zahřívá hrot speciálního nástroje, který pak během operace „zatavuje“ malé artérie, a tak se krevní ztráty minimalizují. Je to bezpečný nástroj a je rutinně používán v chirurgii k odstranění nežádoucí nebo poškozené tkáně (např. nádorů). Dá se použít místo skalpelu a zároveň staví krvácení na principu termokoagulace.

Zubní jednotka

Přístroj, který umožňuje šetrné a efektivní odstranění zubního kamene a plaku, rozřezávání zubu na jednotlivé segmenty, oplachovat i odsávat v dutině ústní, leštit zuby brusnou pastou. Trend udržovat chrup svého miláčka v dobré kondici je nejen estetickou záležitostí, ale hlavně zdravotní. S čistými zoubky vašeho zvířátka se můžete vyhnout celé řadě onemocnění nejen dutiny ústní.

Chirurgické nástroje

Běžné chirurgické nástroje i speciální ortopedické (např. ortopedická vrtačka, pila...) čekají vydezinfikované a vysterilizované na svém místě pro okamžité použití při plánovaných i akutních operacích.

Chirurgické instrumentárium pro ošetření zlomenin

Implantáty pro fixaci zlomenin (ploténky, hřeby, šrouby, cerkláže nebo různé externí fixátory) se používají především v traumatologii, je možné je však využít i ke korekci růstových nebo vývojových deformit.

Chirurgická odsávačka

Umožňuje nám odsávat tekutiny během chirurgického zákroku.

Autoklav 

Přístroje, které nám slouží k sterilizaci chirurgických nástrojů a jiného vybavení. Autoklav používáme ke sterilizaci některých materialů používaných pro chirurgické zákroky. Samotný proces sterilizace je prováděn vlhkým a teplým vzduchem za zvýšeného tlaku.

 

 

 

Fotogalerie

Operační sál
Operační sál
Operační sál
Operační sál
Operační sál
Operační sál
Další fotky Operační sál

Kontaktní formulář

V případě jakýchkoliv dotazů nás můžete kontaktovat přes tento formulář.

*
*
*