Operační sál

V našem operačním sále najdete veškeré potřebné vybavení. Díky modernímu vybavení poskytujeme vždy maximální možnou péči vašim domácím zvířatům.

OrdinujemePOZOR ZMĚNA
Vážení klienti, upozorňujeme na změnu ordinačních hodin ČTVRTEK 19.1. 8.00 - 16.00 PÁTEK 20.1. 8.00 - 15.00 Děkujeme za pochopení.

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 16.00
Středa8.00 - 16.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 16.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Chci se
objednat
Akutní
případ

Přístroj pro inhalační anestezii

Inhalační anestezie má oproti klasické - injekční - několik výhod. Především je pro pacienty šetrnější a je obecně považována za nejbezpečnější anestezii, která je vhodná hlavně pro starší zvířata, kardiaky, diabetiky, pacienty se zhoršenou funkci ledvin a jater a taky pro dlouhotrvající chirurgické zákroky (např. ortopedické). Pacient je napojen na přístroj pomocí endotracheální kanyly a dýchá směs plynů – kyslíku a isofluranu. Narkózu je možné v průběhu operace regulovat podle potřeby a po odpojení pacienta od přístroje se vědomí rychle navrací a pacient se probouzí. Pacient je během operace připojen k monitoringu životních funkcí, takže případné komplikace je možné řešit téměř okamžitě. 

Plicní ventilátor

Podaná anestetika v některých případech můžou vyvolat útlum dechu, a tak nedochází spontáním dýcháním k dostatečné výměně plinů v plicích. Plicní ventilátor nám umožňuje během chirurgického zákroku "dýchat" za pacienta a tím bezpečně provést celý chirurgický zákrok. Také při provádění hrudních operací se bez tohoto přístroje neobejdeme.

Monitoring životních funkcí

Monitoring životních funkcí nám zobrazuje během chirurgického zákroku hodnoty nasycení krve kyslíkem, množství vydechovaného oxidu uhličitého, počet srdečních úderů s křivkou EKG, počet dechů a teplotu pacienta. Znalost těchto údajů nám umožňuje bezpečnější vedení anestezie.

Laryngoskop

Lékařský nástroj sloužící k optickému vyšetření hrtanu nebo zavedění endotracheální kanyly do dýchacích cest při inhalační anestezii (tzv. intubace).

Zubní ultrazvuk Woodpacker

Přístroj, který umožňuje šetrné a efektivní odstranění zubního kamene a plaku. Trend udržovat chrup svého miláčka v dobré kondici je nejen estetickou záležitostí, ale hlavně zdravotní. S čistými zoubky vašeho zvířátka se můžete vyhnout celé řadě onemocnění nejen dutiny ústní.

Mikromotor

Přístroj, který díky svým vysokým otáčkám umožňuje vrtat, řezat a leštit zuby.

Elektrokauter Chiratom 400

Elektrokauter je zařízení, které pomocí elektrického proudu zahřívá hrot speciálního nástroje, který pak během operace „zatavuje“ malé artérie, a tak se krevní ztráty minimalizují. Je to bezpečný nástroj a je rutinně používán v chirurgii k odstranění nežádoucí nebo poškozené tkáně (např. nádorů). Dá se použít místo skalpelu a zároveň staví krvácení na principu termokoagulace.

Chirurgické nástroje

Běžné chirurgické nástroje i speciální ortopedické (např. vrtačka, kostní dláto) čekají vydezinfikované a vysterilizované na svém místě pro okamžité použití při plánovaných i akutních operacích.

Chirurgické instrumentárium pro vnější i vnitřní fixaci zlomenin

Implantáty pro fixaci zlomenin (ploténky, hřeby, šrouby, cerkláže nebo různé externí fixátory) se používají především v traumatologii, je možné je však využít i ke korekci růstových nebo vývojových deformit.

Chirurgická odsávačka

Umožňuje nám odsávat tekutiny během chirurgického zákroku.

Horkovzdušný sterilizátor

Přístroj, který nám slouží k sterilizaci chirurgických nástrojů a pomůcek a zajišťuje tak minimální kontaminaci prostředí nežádoucími patogeny.

Autokláv - vysokotlaký sterilizátor

Používáme ke sterilizaci některých materialů používaných pro chirurgické zákroky, které není možné sterilizovat horkým vzduchem. Samotný proces sterilizace je prováděn vlhkým a teplým vzduchem za zvýšeného tlaku.

Fotogalerie

Operační sál
Operační sál
Operační sál
Operační sál
Operační sál
Operační sál
Další fotky Operační sál

Objednávkový formulář

V této sekci se můžete objednat na očkování, kontrolu nebo jiné ošetření. Využijte formulář také pro objednání léků, krmiv a pod. Děkujeme.

*
*
*