Vakcinace kočky

Ordinujeme

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 16.00
Středa8.00 - 16.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 16.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Případy z praxe
Akutní
případ

Z veterinárního zákona chovateli koček nevyplývá povinnost nechat své zvíře vakcinovat proti vzteklině. Vakcinace proti ostatním chorobám je již čistě na volbě chovatele. Standardně se vakcinuje kalicivirová infekce, herpesvirová infekce, panleukopenie a vzteklina. Rozšířené vakcinační schéma zahrnuje navíc dermatofytózu, chlamydiovou infekci, kočičí infekční peritonitídu a virus kočičí leukémie. U koček se dále můžeme setkat s kočičím imudeficientním virem, který vyvolává obdobné onemocnění jako virus HIV v lidské populaci. Proti tomuto viru doposud nebyla vyvinuta vakcína.

 

Očkovací schéma při použití preparátu Biofel PCH, PCHR

Primovakcinace v 9. týdnu preparátem Biofel PCH (panleukopenie, herpesvirus,kalicivirus)

Revakcinace ve 12. týdnu preparátem Biofel PCHR (panleukopenie, herpesvirus, kalicivirus + vzteklina)

Pro trvalé udržení imunity je potřebná každoroční revakcinace preparátem Biofel PCHR.

 

Rozšířené očkovací schéma

2-3 týdny po revakcinaci preparátem Biofel PCHR je možno kočku vakcinovat proti ostatním chorobám.

 

Virus kočičí leukémie

  • použitím preparátu Leukocell 2 s následnou revakcinací za 2-3 týdny. Pro udržení trvalé imunity je potřeba každoroční revakcinace. Vakcinovat je možno pouze zvířata, která nebyla v kontaktu s virem kočičí leukémie, proto je před vakcinací nezbytné provést vyšetření krve a vakcinovat zvířata pouze s negativním výsledkem.

 

Viru infekční peritonitídy

  • použitím preparátu Primucel FIP s následnou revakcinací za 2-3 týdny. Pro udržení trvalé imunity je potřeba každoroční revakcinace. Vakcinovat je možno pouze zvířata, která nebyla v kontaktu s koronaviry, proto je před vakcinací nezbytné provést vyšetření krve a vakcinovat zvířata pouze s negativním výsledkem. Vakcinace nechrání přímo proti vzniku FIP, ale zabraňuje pouze infekci některými typy koronavirů.

 

Dermatofytóza

  • použitím preparátu Biofel M plus s následnou revakcinací za 2-3 týdny. Pro udržení trvalé imunity je potřeba každoroční revakcinace.

 

Očkovací schéma při použití preparátu Purevax RCPCh FeLV

Primovakcinace v 9. týdnu preparátem Purevax RCPCh FeLV (panleukopenie, herpesvirus, kalicivirus, chlamydie, virus kočičí leukémie)

Revakcinace za 3-4 týdny tím samým preparátem. Pro udržení trvalé imunity je potřeba každoroční revakcinace.

Kontaktní formulář

V případě jakýchkoliv dotazů nás můžete kontaktovat přes tento formulář.

*
*
*