Vakcinace kočky

OrdinujemePOZOR ZMĚNA
Vážení klienti, rádi bychom Vás upozornili na trvalou změnu ordinačních hodin platnou od 19.9.2022. V úterý a ve středu se ordinační doba zkracuje do 16.00 hod.

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 16.00
Středa8.00 - 16.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 16.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Chci se
objednat
Akutní
případ

Z veterinárního zákona chovateli koček, stejně jako chovateli psa či fretky, vyplívá povinnost nechat své zvíře vakcinovat proti vzteklině. Vakcinace proti ostatním chorobám je již čistě na volbě chovatele. Standardně se vakcinuje kalicivirová infekce, herpesvirová infekce, panleukopenie a vzteklina. Rozšířené vakcinační schéma zahrnuje navíc dermatofytózu, chlamydiovou infekci, kočičí infekční peritonitídu a virus kočičí leukémie. U koček se dále můžeme setkat s kočičím imudeficientním virem, který vyvolává obdobné onemocnění jako virus HIV v lidské populaci. Proti tomuto viru doposud nebyla vyvinuta vakcína.

 

Očkovací schéma při použití preparátu Biofel PCH, PCHR

Primovakcinace v 9. týdnu preparátem Biofel PCH (panleukopenie, herpesvirus,kalicivirus)

Revakcinace ve 12. týdnu preparátem Biofel PCHR (panleukopenie, herpesvirus, kalicivirus + vzteklina)

Pro trvalé udržení imunity je potřebná každoroční revakcinace preparátem Biofel PCHR.

 

Rozšířené očkovací schéma

2-3 týdny po revakcinaci preparátem Biofel PCHR je možno kočku vakcinovat proti ostatním chorobám.

 

Virus kočičí leukémie

  • použitím preparátu Leukocell 2 s následnou revakcinací za 2-3 týdny. Pro udržení trvalé imunity je potřeba každoroční revakcinace. Vakcinovat je možno pouze zvířata, která nebyla v kontaktu s virem kočičí leukémie, proto je před vakcinací nezbytné provést vyšetření krve a vakcinovat zvířata pouze s negativním výsledkem.

 

Viru infekční peritonitídy

  • použitím preparátu Primucel FIP s následnou revakcinací za 2-3 týdny. Pro udržení trvalé imunity je potřeba každoroční revakcinace. Vakcinovat je možno pouze zvířata, která nebyla v kontaktu s koronaviry, proto je před vakcinací nezbytné provést vyšetření krve a vakcinovat zvířata pouze s negativním výsledkem. Vakcinace nechrání přímo proti vzniku FIP, ale zabraňuje pouze infekci některými typy koronavirů.

 

Dermatofytóza

  • použitím preparátu Biofel M plus s následnou revakcinací za 2-3 týdny. Pro udržení trvalé imunity je potřeba každoroční revakcinace.

 

Očkovací schéma při použití preparátu Purevax RCPCh FeLV

Primovakcinace v 9. týdnu preparátem Purevax RCPCh FeLV (panleukopenie, herpesvirus, kalicivirus, chlamydie, virus kočičí leukémie)

Revakcinace za 3-4 týdny tím samým preparátem. Pro udržení trvalé imunity je potřeba každoroční revakcinace.

Chcete se objednat nebo máte nějaké dotazy?

Napište nám pomocí formuláře níže.

*
*
*