Entropium očních víček

OrdinujemePOZOR ZMĚNA
Vážení klienti, vzhledem k nastalé situaci bychom Vás rádi informovali, že provoz naší kliniky zůstává i nadále NEPŘERUŠENÝ. Na základě stanoviska Komory veterinárních lékařů prosíme jen o dodržování následujících opatření. 1. Zvažte návštěvu kliniky pro ošetření, které není nezbytné – preventivní zákroky, vakcinace, ošetření drápků nebo análních žlázek mohou mnohdy počkat. 2. Pokud vykazujete známky respiračního onemocnění nebo se necítíte dobře, zašlete s vaším mazlíčkem jiný doprovod. Zároveň žádáme, aby s jedním zvířetem přicházel co nejmenší počet lidí. Zvířata klientů, kteří by měli příznaky respiračních onemocnění nejsme povinni ošetřit! 3. Nezdržujte se v čekárně při větším počtu lidí. V tomto případě vyčkejte před klinikou nebo v autě. Dejte nám o sobě vědět telefonicky, vyzvedneme si Vás. Cílem těchto opatření je chránit sebe, ale také Vás klienty, proto prosím buďte ohleduplní a respektujte tyto opatření. Přejeme všem hodně zdraví a pevné nervy a věříme, že se situace brzy uklidní. V případě jakýchkoliv změn Vás budeme neprodleně informovat.

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 18.00
Středa8.00 - 18.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 18.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Chci se
objednat
Akutní
případ

Pojmem entropium označujeme chybné postavení víček (horního, spodního, nebo obou zároveň), kdy je volný okraj víčka více vtočený k oku. Řasy a srst vtočeného okraje víčka neustále oko dráždí a vyvolávají zánět spojivky a rohovky. Zánět rohovky se může vystupňovat neustálým drážděním v erozi až vřed na rohovce. Ve většině případů se jedná o vrozenou vadu a náprava stavu je možná pouze provedením plastické operace, která koriguje chybné postavení víček.

Pacientem, kterého Vám zde budeme prezentovat byl roční pes plemene šarpej, u kterého si majitel stěžoval na neustálý výtok z obou očí. Po klinickém vyšetření bylo jasné že se pacient bez plastické operace, která postavení očních víček upraví neobejde, a toto řešení je jediné možné, které mu umožní se opět na svět dívat s dokořán otevřenýma očima.

 

Na spodním víčku je již plastika provedena. Na horním je vytnuta kůže ve tvaru půlměsíce a bude následovat sešití okrajů rány, čímž dojde ke korekci chybného postavení.


Pacient bezprostředně po plastické operaci očních víček.

    

 

Pacient 12 dní po operaci – následně byly kožní stehy odstraněny a pacient je v současné době bez problémů a raduje se ze života.