Močové kameny u psa

OrdinujemePOZOR ZMĚNA
Vážení klienti, upozorňujeme na změnu ordinačních hodin ČTVRTEK 19.1. 8.00 - 16.00 PÁTEK 20.1. 8.00 - 15.00 Děkujeme za pochopení.

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 16.00
Středa8.00 - 16.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 16.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Chci se
objednat
Akutní
případ

Pacientem byl jedenáctiletý pes, kříženec, u kterého majitel již delší dobu pozoroval problémy s močením. Pacient byl vyšetřen a při pokusu zavést katetr do močové trubice byl postup katetru po pár centimetrech zastaven. Bylo vysloveno podezření na přítomnost močových kamenů, které způsobují neprůchodnost močové trubice a z toho pramenící problémy s močením. Provedeno se RTG vyšetření, které přítomnost močových kamenů potvrdilo. Majiteli byla vysvětlena nutnost operace, při které budou močové kameny odstraněny a ten souhlasil. Během operace bylo z močové trubice a močového měchýře odstraněno několik urolytů (viz.foto) a pacient byl pooperačně medikován antibiotiky a léky proti bolesti. Při kontrole za dva dny po operaci si majitel pochvaloval, že je pejsek již veselý a nemá s močením žádné problémy.

 


Na rentgenologickém snímku pacienta jsou patrné močové kameny v močovém měchýři, dále několik dalších močových kamenů, které se zaklínili v místě vstupu močové trubice do pyjové kosti.

 


Během operace bylo odstraněno cca 20 močových kamenů. Pacient se z operace zotavoval velmi rychle a již druhý den po operaci močil bez problému a majitel si pochvaloval, že je pejsek mnohem veselejší a hravý.