Močové kameny u psa

OrdinujemePOZOR ZMĚNA
Vážení klienti, vzhledem k nastalé situaci bychom Vás rádi informovali, že provoz naší kliniky zůstává i nadále NEPŘERUŠENÝ. Na základě stanoviska Komory veterinárních lékařů prosíme jen o dodržování následujících opatření. 1. Zvažte návštěvu kliniky pro ošetření, které není nezbytné – preventivní zákroky, vakcinace, ošetření drápků nebo análních žlázek mohou mnohdy počkat. 2. Pokud vykazujete známky respiračního onemocnění nebo se necítíte dobře, zašlete s vaším mazlíčkem jiný doprovod. Zároveň žádáme, aby s jedním zvířetem přicházel co nejmenší počet lidí. Zvířata klientů, kteří by měli příznaky respiračních onemocnění nejsme povinni ošetřit! 3. Nezdržujte se v čekárně při větším počtu lidí. V tomto případě vyčkejte před klinikou nebo v autě. Dejte nám o sobě vědět telefonicky, vyzvedneme si Vás. Cílem těchto opatření je chránit sebe, ale také Vás klienty, proto prosím buďte ohleduplní a respektujte tyto opatření. Přejeme všem hodně zdraví a pevné nervy a věříme, že se situace brzy uklidní. V případě jakýchkoliv změn Vás budeme neprodleně informovat.

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 18.00
Středa8.00 - 18.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 18.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Chci se
objednat
Akutní
případ

Pacientem byl jedenáctiletý pes, kříženec, u kterého majitel již delší dobu pozoroval problémy s močením. Pacient byl vyšetřen a při pokusu zavést katetr do močové trubice byl postup katetru po pár centimetrech zastaven. Bylo vysloveno podezření na přítomnost močových kamenů, které způsobují neprůchodnost močové trubice a z toho pramenící problémy s močením. Provedeno se RTG vyšetření, které přítomnost močových kamenů potvrdilo. Majiteli byla vysvětlena nutnost operace, při které budou močové kameny odstraněny a ten souhlasil. Během operace bylo z močové trubice a močového měchýře odstraněno několik urolytů (viz.foto) a pacient byl pooperačně medikován antibiotiky a léky proti bolesti. Při kontrole za dva dny po operaci si majitel pochvaloval, že je pejsek již veselý a nemá s močením žádné problémy.

 


Na rentgenologickém snímku pacienta jsou patrné močové kameny v močovém měchýři, dále několik dalších močových kamenů, které se zaklínili v místě vstupu močové trubice do pyjové kosti.

 


Během operace bylo odstraněno cca 20 močových kamenů. Pacient se z operace zotavoval velmi rychle a již druhý den po operaci močil bez problému a majitel si pochvaloval, že je pejsek mnohem veselejší a hravý.