Osteosyntéza pánve u kočky

OrdinujemePOZOR ZMĚNA
Vážení klienti, vzhledem k nastalé situaci bychom Vás rádi informovali, že provoz naší kliniky zůstává i nadále NEPŘERUŠENÝ. Na základě stanoviska Komory veterinárních lékařů prosíme jen o dodržování následujících opatření. 1. Zvažte návštěvu kliniky pro ošetření, které není nezbytné – preventivní zákroky, vakcinace, ošetření drápků nebo análních žlázek mohou mnohdy počkat. 2. Pokud vykazujete známky respiračního onemocnění nebo se necítíte dobře, zašlete s vaším mazlíčkem jiný doprovod. Zároveň žádáme, aby s jedním zvířetem přicházel co nejmenší počet lidí. Zvířata klientů, kteří by měli příznaky respiračních onemocnění nejsme povinni ošetřit! 3. Nezdržujte se v čekárně při větším počtu lidí. V tomto případě vyčkejte před klinikou nebo v autě. Dejte nám o sobě vědět telefonicky, vyzvedneme si Vás. Cílem těchto opatření je chránit sebe, ale také Vás klienty, proto prosím buďte ohleduplní a respektujte tyto opatření. Přejeme všem hodně zdraví a pevné nervy a věříme, že se situace brzy uklidní. V případě jakýchkoliv změn Vás budeme neprodleně informovat.

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 18.00
Středa8.00 - 18.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 18.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Chci se
objednat
Akutní
případ

Pacientem byla asi roční kočka Micka, kterou srazilo auto. Když byla přivezena na naše pracoviště, velice naříkala a nebyla schopna se postavit na pánevní končetiny (patelární reflexy, povrchová i hluboká citlivost byla zachována). Po důkladném klinickém vyšetření jsme se s majitelem domluvili na rentgenologickém vyšetření.

 


Rentgenologický snímek odhalil křížokyčelní luxaci (vykloubení) na levé straně a frakturu (zlomeninu) křídla kyčelní kosti na straně pravé.

Toto zranění způsobilo, že došlo k úplnénu odtržení pánve od páteře. Majitel souhlasil s operací, při které jsme tento stav napravili.

 

Na snímku je vidět separace křídla kyčelní kosti od kosti křížové. 

Na fotografii je již do křídla kyčelní kosti zaveden kortikální šroub, který bude nasměřován a dotažen do předvrtaného otvoru v křížové kosti.


Frakturu křídla kyčelní kosti na pravé straně jsme se rozhodli stabilizovat pomocí externího fixátoru. 

 

Pooperační rengenologické snímky.

Micka odpočívá po operaci.