Střelné poranění krku u kočky

OrdinujemePOZOR ZMĚNA
Vážení klienti, vzhledem k nastalé situaci bychom Vás rádi informovali, že provoz naší kliniky zůstává i nadále NEPŘERUŠENÝ. Na základě stanoviska Komory veterinárních lékařů prosíme jen o dodržování následujících opatření. 1. Zvažte návštěvu kliniky pro ošetření, které není nezbytné – preventivní zákroky, vakcinace, ošetření drápků nebo análních žlázek mohou mnohdy počkat. 2. Pokud vykazujete známky respiračního onemocnění nebo se necítíte dobře, zašlete s vaším mazlíčkem jiný doprovod. Zároveň žádáme, aby s jedním zvířetem přicházel co nejmenší počet lidí. Zvířata klientů, kteří by měli příznaky respiračních onemocnění nejsme povinni ošetřit! 3. Nezdržujte se v čekárně při větším počtu lidí. V tomto případě vyčkejte před klinikou nebo v autě. Dejte nám o sobě vědět telefonicky, vyzvedneme si Vás. Cílem těchto opatření je chránit sebe, ale také Vás klienty, proto prosím buďte ohleduplní a respektujte tyto opatření. Přejeme všem hodně zdraví a pevné nervy a věříme, že se situace brzy uklidní. V případě jakýchkoliv změn Vás budeme neprodleně informovat.

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 18.00
Středa8.00 - 18.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 18.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Chci se
objednat
Akutní
případ

Pacientem byla dvouletá kočička, která pravidelně chodila na toulky do okolí. Při návštěvě veterinární ordinace si majitel stěžoval na týden trvající problémy při dýchání. Objevovala se dušnost a kašel. Při klinickém vyšetření bylo palpací asi v polovině krku cítit malý tuhý útvar a proto jsme se rozhodli pro rengenologické vyšetření.


Na bočním rentgenologickém snímku je patrný kovový přednět těsně pod průdušnicí.Snímek, při kterém ležel pacient na zádech již odhalil že se jedná o diabolku.


Během operace bylo zjištěno, že střela nepoškodila žádné důležité struktury (cévy, nervy, tracheu) a problémy s dýcháním způsobuje zánětlivé ložisko, které se začalo formovat kolem diabolky, která zůstala ve svalovině krku. Tento útvar tlačil na průdušnici zvenčí. Pacientce se hned po operaci ulevilo a majitelka si při dalších pravidelných kontrolách pochvalovala, že se již kašel ani jiné problémy s dýcháním neobjevily.