Fraktura holenní kosti - vnitřní fixace ploténkou a šrouby

OrdinujemePOZOR ZMĚNA
Vážení klienti, upozorňujeme na změnu ordinačních hodin ČTVRTEK 19.1. 8.00 - 16.00 PÁTEK 20.1. 8.00 - 15.00 Děkujeme za pochopení.

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 16.00
Středa8.00 - 16.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 16.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Chci se
objednat
Akutní
případ

Pacient, který byl k nám na kliniku přiveden 6.1. 2012 utekl z domova na Silvestra, kdy se polekal bouřlivých ohňostrojů a majitel ho téměř celý týden nemohl najít. Když se psí tulák vrátil domů, skákal pouze po třech končetinách a pravou zadní nesl ve vzduchu. Již při klinickém vyšetření bylo jasné, že se jedná o zlomeninu holenní kosti. Pacient byl sedován a bylo provedeno rentgenologické vyšetření.

 


Rengenologický snímek potvrdil příčnou zlomeninu v polovině délky kosti, bez dalších úlomků. S majitelem jsme se domluvili na provedení operace, při které místo lomu zpevníme ploténkou a šrouby.

 


Na tomto snímku je již kompresní ploténka pevně přišroubována ke kosti. Dosáhnout správné repozice nebylo v tomto případě tak snadné jako u zlomenin, které se chirurgicky ošetřují v krátkém čase po úraze, neboť u tohoto pacienta došlo z důvodu dlouhého prodlení (6 dnů od úrazu) k výraznému stažení svalů, čož repozici značně komplikovalo.


Zde již dochází k sešití podkoží, poté se sešije kůže a operace bude u konce.

 

Pooperační RTG snímek.

 

                                            
Rentgenologické snímky po odstranění ploténky a kortikálních šroubů. Ploténka byla odstraněna po 3 měsících a pacient neměl žádné problémy s pohybem.