Spinocelulární karcinom u kočky

OrdinujemePOZOR ZMĚNA
Vážení klienti, vzhledem k nastalé situaci bychom Vás rádi informovali, že provoz naší kliniky zůstává i nadále NEPŘERUŠENÝ. Na základě stanoviska Komory veterinárních lékařů prosíme jen o dodržování následujících opatření. 1. Zvažte návštěvu kliniky pro ošetření, které není nezbytné – preventivní zákroky, vakcinace, ošetření drápků nebo análních žlázek mohou mnohdy počkat. 2. Pokud vykazujete známky respiračního onemocnění nebo se necítíte dobře, zašlete s vaším mazlíčkem jiný doprovod. Zároveň žádáme, aby s jedním zvířetem přicházel co nejmenší počet lidí. Zvířata klientů, kteří by měli příznaky respiračních onemocnění nejsme povinni ošetřit! 3. Nezdržujte se v čekárně při větším počtu lidí. V tomto případě vyčkejte před klinikou nebo v autě. Dejte nám o sobě vědět telefonicky, vyzvedneme si Vás. Cílem těchto opatření je chránit sebe, ale také Vás klienty, proto prosím buďte ohleduplní a respektujte tyto opatření. Přejeme všem hodně zdraví a pevné nervy a věříme, že se situace brzy uklidní. V případě jakýchkoliv změn Vás budeme neprodleně informovat.

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 18.00
Středa8.00 - 18.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 18.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Chci se
objednat
Akutní
případ

Pacientem byla cca 7 letá kočka, která k nám byla referována z jiného pracoviště, kde tenkojehlou biopsií diagnostikovali spinocelulární  karcinomem pravého učního boltce. S majitelem jsme se domluvili na operaci, při které bude celý ušní boltec odstraněn.

 

Na fotografii je již sedovaný pacient. Na pravém boltci je ulcerující útvar velikosti většího pinpongového míčku.

 

Pacient připraven na operaci.


Celý ušní boltec byl odříznut a následně byl vypreparován chrupavčitý zvukovod.

 

Zvukovod byp přetnut a celý ušní boltec i s nádorm odstraněn. Bude následovat sešití kůže a vytvoření nového ústí zvukovodu.

 

Pacient je již po operaci a už ho nebude obtěžovat krvácející útvar na uchu.

 Stav při vyndání stehu 21 dní od zákroku, vše zhojeno a bez problémů.