Odstranění perianalních žlázek

OrdinujemePOZOR ZMĚNA
Vážení klienti, vzhledem k nastalé situaci bychom Vás rádi informovali, že provoz naší kliniky zůstává i nadále NEPŘERUŠENÝ. Na základě stanoviska Komory veterinárních lékařů prosíme jen o dodržování následujících opatření. 1. Zvažte návštěvu kliniky pro ošetření, které není nezbytné – preventivní zákroky, vakcinace, ošetření drápků nebo análních žlázek mohou mnohdy počkat. 2. Pokud vykazujete známky respiračního onemocnění nebo se necítíte dobře, zašlete s vaším mazlíčkem jiný doprovod. Zároveň žádáme, aby s jedním zvířetem přicházel co nejmenší počet lidí. Zvířata klientů, kteří by měli příznaky respiračních onemocnění nejsme povinni ošetřit! 3. Nezdržujte se v čekárně při větším počtu lidí. V tomto případě vyčkejte před klinikou nebo v autě. Dejte nám o sobě vědět telefonicky, vyzvedneme si Vás. Cílem těchto opatření je chránit sebe, ale také Vás klienty, proto prosím buďte ohleduplní a respektujte tyto opatření. Přejeme všem hodně zdraví a pevné nervy a věříme, že se situace brzy uklidní. V případě jakýchkoliv změn Vás budeme neprodleně informovat.

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 18.00
Středa8.00 - 18.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 18.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Chci se
objednat
Akutní
případ

Pacientem byla fenka kokršpaněla, která měla opakované záněty perianálních žláz. Problém se podáváním antibiotik upravil, ale do měsíce byla fenka opět v ordinaci se stejným problémem. Když se vrátila potřetí, domluvili jsme se s majitelem na chirurgickém zákroku, při kterém perianální žlázky odstraníme.

 

Pacient připravený na operaci. Na snímku je vidět jak z ústí levé žlázky vytéká krvavě zbarvený výtok.

 

Na snímku je perianální žlázka vypreparována. Následně bude její vývod podvázán a žlázka odstraněna.

 

Na snímku je již vývod podvázán a perianální žlázka je odstraněna.

 

Na snímku je pacient 14 dní po operaci. Obě ranky jsou již vyhojené. Na levé straně došlo v pooperačním období k lehkému rozlízání rány. Ranka se ale během pár dnů vyhojila a na fotce je vidět již jizvička.