Oboustranná perineální kýla

Ordinujeme

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 16.00
Středa8.00 - 16.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 16.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Případy z praxe
Akutní
případ

Pacientem byl 10 letý pes, samec, jehož majitel si stěžoval, že se pejskovi pod ocasem na obou stranách udělaly velké boule a že je pejsek velice neklidný a bolestivý. Již při klinickém vyšetření bylo patrné, že se jedná o perineální kýlu. Pacientovi byla okamžitě odebrána krev na předoperační vyšetření a poté, kdy výsledky neodhalily žádné velké odchylky od fyziologických hodnot byl pacient sedován a začaly přípravy na operaci.

 

 

Pacient je již připojen k přístroji pro inhalační anestezii, oholenno a zarouškováno operační pole a operace již brzy začne.

Po otevření kylního vaku se v operační ráně objevil močový měchýř.

 

 Po vyprázdnění močového měchýře se v operační ráně objevila i prostata. Po navrácení močového měchýře a prostaty do dutiny břišní byla kylní branka uzavřena technikou přesunutí svalu obturatorius internus a jeho sešití s vnějším análním svěračem a ten poté se svalem levator ani. Kylní vak na druhé straně byl vyplněn abdominálním tukem, ten byl také navrácen a kylní branka byla uzavřena stejnou technikou. Následovalo odstranění přebytečné kůže a její sešití.

 

Pacient 14 dní po operaci. Je veselý, raduje se z pohybu, s chutí žere a dělá majiteli opět radost.