Gumový špunt v tenkém střevě psa

OrdinujemePOZOR ZMĚNA
Vážení klienti, vzhledem k nastalé situaci bychom Vás rádi informovali, že provoz naší kliniky zůstává i nadále NEPŘERUŠENÝ. Na základě stanoviska Komory veterinárních lékařů prosíme jen o dodržování následujících opatření. 1. Zvažte návštěvu kliniky pro ošetření, které není nezbytné – preventivní zákroky, vakcinace, ošetření drápků nebo análních žlázek mohou mnohdy počkat. 2. Pokud vykazujete známky respiračního onemocnění nebo se necítíte dobře, zašlete s vaším mazlíčkem jiný doprovod. Zároveň žádáme, aby s jedním zvířetem přicházel co nejmenší počet lidí. Zvířata klientů, kteří by měli příznaky respiračních onemocnění nejsme povinni ošetřit! 3. Nezdržujte se v čekárně při větším počtu lidí. V tomto případě vyčkejte před klinikou nebo v autě. Dejte nám o sobě vědět telefonicky, vyzvedneme si Vás. Cílem těchto opatření je chránit sebe, ale také Vás klienty, proto prosím buďte ohleduplní a respektujte tyto opatření. Přejeme všem hodně zdraví a pevné nervy a věříme, že se situace brzy uklidní. V případě jakýchkoliv změn Vás budeme neprodleně informovat.

Pondělí8.00 - 18.00
Úterý8.00 - 18.00
Středa8.00 - 18.00
Čtvrtek8.00 - 18.00
Pátek8.00 - 18.00
Sobotapouze objednaní pacienti
NeděleNeordinujeme
Chci se
objednat
Akutní
případ

Pacientem byl 2 letý kříženec argentinské dogy, který již po dobu 2 měsíců hubl a často zvracel. Po rozhovoru s majitelem, který popisoval zvracení po příjmu tuhé potravy, zvracení nenatrávené potravy, nechuť do jídla, jsem pojal podezření na cizí těleso, které částečně zneprůchodňuje pacientova střeva. Při důkladné palpaci dutiny břišní bylobjeven tuhý útvar. Vyšetření břicha bylo pro pacienta bolestivé, proto jsme se s majitelem dohodli na operaci, při které dutinu břišní zkontrolujeme.

Pacient byl sedován a následně připojen k přístroji pro inhalační anestezii, v které celá operace proběhla. 

 

 Na snímku je patrné cizí těleso, které je zaklesnuté v tenkém střevě.

 

Následovalo protnutí stěny tenkého střeva a vyjmutí cizího předmětu.

 

 Stěna tenkého střeva byla opětovně sešita.


Následovala omentalizace operovaného úseku, oplach a uzávěr dutiny břišní.

 

                        
   Předmětem, který měl pacient téměř 2 měsíce v tenkém střevě byl gumový špunt, který měl ve svém středu otvor kudy tekutá strava mohla procházet. Proto se zdravotní stav pacienta zhoršoval postupně a zvracení se proto neobjevovalo každý den. V současné době je pacient bez jakýchkoli problémů.